Kwietniowy Bieg Wiewiórki za nami – zawodnikom dopisała pogoda

W sobotę, dnia 22 kwietnia, miejsce miał kolejny Bieg Wiewiórki w Rudzie Śląskiej. Kwietniowy Bieg Wiewiórki cieszył się ogromną popularnością. Na linii startu można było zobaczyć zawodników, którzy już wcześniej mieli okazję brać udział w zawodach. Bardzo dobrej frekwencji na pewno sprzyjała świetna pogoda, która po prostu dopisała tego dnia.

Bieg Wiewiórki w Rudzie Śląskiej

Przypomnijmy, że na terenie Rudy Śląskie regularnie odbywają się zawody wchodzące w cykl nazywany Biegiem Wiewiórki. Zawodnicy mogą zmierzyć się zarówno podczas zawodów biegowych, jak i zawodów Nordic walking. Zawody odbywają się od lutego do listopada po jednym razie w każdym miesiącu. Każdy z uczestników musi pokonać pętle, której długość to 4200 metrów. Czy jest to dużo czy mało? To zależy jak dla kogo – bardziej dokładny opis dystansów biegowych i ich trudności znajdziemy w artykule zamieszczonym w serwisie www.pilka-nozna.pl.

W zależności od wybranego rodzaju biegu, pętle można pokonać nawet pięć razy. Tylko i wyłącznie od osoby startującej zależy to, na jaki dystans się ona zdecyduje. Warto dodać, że organizatorzy ustalili limit na pokonanie całego dystansu w czasie 2 godzin i 45 minut. Z kolei osoby, które biorą udział w zawodach Nordic Walking mają do pokonania maksymalnie 12,6 kilometrów.

Kwietniowy Bieg Wiewiórki

Podczas kwietniowego Biegu Wiewiórki na linii startu pojawiło się sporo uczestników. I to zarówno w przypadku zawodów dla dzieci (pokonywali oni dystans 1000 metrów), jak i w przypadku zawodów dla dorosłych. Warto dodać, że zwycięzcami są osoby, które pojawiają się regularnie na Biegach Wiewiórki. Osoby, które wezmą udział w siedmiu biegach otrzymają statuetkę „Rudzka Wiewiórka”, z kolei osoby, które zameldują się na starcie wszystkich dziewięciu imprez i je ukończą, otrzymają statuetkę „Duża Rudzka Wiewiórka”.

Osoby, które lubią sport lub po prostu chcą się trochę poruszać, na pewno powinny rozważyć udział w zawodach wraz z innymi uczestnikami. Warto już teraz pomyśleć nad tym tematem i ewentualnie odpowiednio się przygotować do startu w zawodach. Pamiętajmy, że jako uczestnicy możemy wybrać sobie dowolny dystans, dopasowany do naszych aktualnych możliwości.