Mnóstwo gości w Muzeum Miejskim w ramach Nocy Muzeów 2022

Miejskie Muzeum imienia Maksymiliana Chroboka przeżyło w ostatnim czasie prawdziwe oblężenie. Wszystko za sprawą Nocy Muzeów, która odbyła się m.in. w Rudzie Śląskiej. W ramach tego dnia, a raczej nocy, w rudzkim Muzeum Miejskim zorganizowano tzw. „Fajer u Hrabiny”, którego celem było również upamiętnienie 180. rocznicy urodzin Joanny Schaffgotsch. Przypomnijmy, że jest to wychowanka znanego wszystkim przedsiębiorcy górnośląskiego Karola Goduli.

„Fajer u Hrabiny” w rudzkim Muzeum Miejskim

Wszyscy uczestnicy „Fajeru u Hrabiny” mogli liczyć na naprawdę liczne, a przy tym znakomite atrakcje, które zostały przygotowane tego dnia. Wśród przygotowanych atrakcji były m.in. teatralne przedstawienia, pokazy mody, czy też warsztaty i spotkania z naprawdę ciekawymi ludźmi.

Przygotowany wcześniej program w wielu aspektach nawiązywał do życia Joanny Schaffgotsch, ale również i do czasów, w których przyszło jej żyć. Uczestnicy mogli obejrzeć m.in. przedstawienie teatralne „Śladami Joanny”, czy też pokaz mody, który nawiązywał oczywiście do czasów, w których żyła Joanna. W ramach pokazu zaprezentowano nie tylko stroje, ale również kosmetyczne zabiegi z tamtych czasów, no i wykład z życia w tamtych czasach.

Nie zabrakło także atrakcji filmowych i muzycznych

Zgromadzeni w Muzeum Miejskim imienia Maksymiliana Chroboka w Rudzie Śląskiej mogli również obejrzeć dokumentalny film „Joanna Gryzik”, a także zapoznać się z kulisami powstawania tego dzieła. W ramach tej części można było porozmawiać również z reżyserką filmu, a więc Anną Popek.