Mieszkańcy Bykowiny z pytaniami do władz Rudy Śląskiej

W ostatnim czasie regularnie odbywają się spotkania władz Rudy Śląskiej z mieszkańcami poszczególnych dzielnic w mieście. Po przerwie świątecznej odbyło się spotkanie władz miasta z mieszkańcami dzielnicy Bykowina. Jakie tematy zostały poruszone na spotkaniu?

Rozmowy mieszkańców Bykowiny z władzami miasta

Jednym z głównych tematów, który bardzo chcieli poruszyć mieszkańcy Bykowiny był remont alei nieopodal ulicy Sztolniowej. Tutaj władze Rudy Śląskiej zaznaczyły jednak, że projekt budowlano-wykonawczy jest już praktycznie gotowy. Oprócz tego powołana została już także komisja przetargowa. Przypomnijmy, że remont wspomnianej alei to dość znacząca inwestycja dla tego regionu, a jej koszt ma oscylować w granicach 2,5 milionów złotych.

Lada moment ma zostać uruchomiona tężnia solankowa

Kolejnym tematem, który został poruszony na spotkaniu władz miasta z mieszkańcami dzielnicy Bykowina był temat tężni solankowej. Warto przypomnieć, że ta inwestycja została wybrana jako zwyciężczyni Budżetu Obywatelskiego w 2019 roku. Obecnie jest ona już wybudowana, jednak trzeba było czekać na to aż do ubiegłego roku, gdyż wcześniej rynek publicznych zamówień przechodził ciężki okres. Z kolei teraz jej otwarcie ma nastąpić w najbliższym możliwym czasie.

Co jeszcze zostało poruszone na spotkaniu?

Tematów, które zostały poruszone w mniejszym lub większym stopniu na spotkaniu władz miasta z mieszkańcami Bykowiny było znacznie więcej. Rozmawiano między innymi o realizacji innych projektów z Budżetu Obywatelskiego, czy też o placach z kubłami na śmieci. Poruszono również temat braku segregacji i podejścia do segregacji ze strony mieszkańców.