Mieszkaniec Rudy Śląskiej ujęty po kradzieży towarów z marketu w Halembie – do 5 lat więzienia

Funkcjonariusze piątki natknęli się na sprawę okradania jednego z marketów spożywczych w dzielnicy Halemba. Zidentyfikowali i zatrzymali podejrzanego, którym okazał się 37-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej. Już usłyszał on zarzuty dotyczące kradzieży, za którą przewiduje się karę do 5 lat pozbawienia wolności. Po aresztowaniu, mężczyzna trafił bezpośrednio do więzienia, gdzie będzie odbywał karę za swoje poprzednie przewinienia.

Detektywi z komisariatu w Halembie, dzielnicy Rudy Śląskiej, napotkali na doniesienia o kradzieżach z lokalnego supermarketu. Podczas śledztwa policjanci skonsultowali swoje działania z menedżerem poszkodowanego sklepu. Analizując nagrania z monitoringu, potwierdzili swoje wcześniejsze podejrzenia. Dzięki nagraniom z kamer udało im się zidentyfikować i zatrzymać 37-letniego mieszkańca Rudy Śląskiej.

Mężczyzna przyznał się do kradzieży towarów o wartości szacowanej na około tysiąc złotych. Za swoje działania odpowie teraz przed sądem, a przestępstwo, którego się dopuścił, jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności. Po zatrzymaniu przez policję, mężczyzna został natychmiast przekazany do aresztu. Okazało się bowiem, że był poszukiwany przez sąd w celu odbycia kary za wcześniejsze przewinienia.