"Lawiny" w Rudzie Śląskiej – niepowtarzalny festiwal dla miłośników gór po raz siedemnasty

W najbliższy weekend, od piątku do niedzieli, w Rudzie Śląskiej zagości już po raz siedemnasty festiwal Spotkań Górskich „Lawiny”. To niepowtarzalny event kierowany do amatorów górskich ekspedycji, który bogato obfituje w różnorodne filmowe prezentacje oraz fascynujące wykłady.

Tomasz Bartniczak, prezes Rudzkiego Stowarzyszenia Inicjatyw Niebanalnych In-nI, które stoi za organizacją „Lawin”, z ogromną radością zaprasza wszystkich na tegoroczną, XVII edycję tego eventu. Po wielomiesięcznym oczekiwaniu i intensywnych przygotowaniach w ostatnim czasie, „Lawiny” wkrótce ponownie zawitają do Rudej Śląskiej. Bartniczak zachęca do przybycia i wspólnego świętowania tej górskiej uczty.

Rozpoczęcie „Lawin” nastąpi w piątkowe popołudnie, 17 listopada, o godzinie 18:00. Pierwszym punktem programu będzie wernisaż wystawy konkursowej Fotografii Górskiej „Lawiny” 2022, a także wręczenie nagród zwycięzcom. Wystawa będzie dostępna do oglądania w Galerii Fryna, znajdującej się w Śląskim Teatrze Impresaryjnym im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej.

Oficjalne otwarcie festiwalu planowane jest na godzinę 18:45. Pierwsza projekcja filmowa „An Accidental Life”, w reżyserii Henny Taylor, rozpocznie się o godzinie 19:00.

Mateusz Włoczka, kierownik ds. programu i promocji „Górskie Spotkania Lawiny” podkreśla unikalny charakter tego wydarzenia. „Lawiny” to miejsce, gdzie miłośnicy gór mogą się spotkać, wymienić doświadczeniami i wspomnieć miniony sezon. Włoczka zapewnia, że tegoroczny festiwal również obfitować będzie w ciekawe propozycje – od pokazów filmowych po prelekcje dotyczące ochrony flory i fauny górskiej.