Kontrola drogowa zakończona aresztowaniem pięciu nietrzeźwych kierowców

Przez trzy dni, funkcjonariusze policji drogowej wspólnie z komisariatami w Rudzie intensywnie patrolowali ulice swojego miasta. W wyniku ich działań, doszło do zatrzymania pięciu kierowców pod wpływem alkoholu, wśród których byli nie tylko prowadzący samochody, ale również użytkownicy jednośladów. Ilość zatrzymanych mogła być jednak znacznie wyższa.

Dwóch z nich to kierowcy samochodów – jeden z nich miał 0,4 promila alkoholu we krwi, co stanowi wykroczenie, choć w takim stanie powinien unikać prowadzenia pojazdu. Drugi miał we krwi 1,68 promila, co oznacza stan upojenia alkoholowego – miał on nawet problemy z utrzymaniem równowagi na nogach. Rekordzistą okazał się motorowerzysta jadący na skuterze mając 2,4 promila. Dwie kolejne osoby to rowerzyści – jechali razem i mieli we krwi odpowiednio 0,3 i prawie 0,7 promila alkoholu. Zostały ukarane mandatami w wysokości 1500 i 2500 złotych.

Należy podkreślić, że nietrzeźwi kierowcy są niebezpieczni nie tylko dla siebie, ale także dla innych uczestników ruchu. Mogą spowodować tragiczne w skutkach wypadki drogowe, szczególnie gdy spotykają się na swojej drodze z pieszymi lub innymi prawidłowo jadącymi uczestnikami ruchu.

W trosce o bezpieczeństwo na drogach, policja apeluje do najbliższego otoczenia kierowców. Jeśli widzą oni osobę pod wpływem alkoholu próbującą wsiąść za kółko, powinni natychmiast reagować. Tylko poprzez brak tolerancji dla takiego zachowania można przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa na drogach.