Komplikacje w budowie SP nr 17 w Bielszowicach powodują opóźnienia

Na placu budowy nowej Szkoły Podstawowej nr 17 w Bielszowicach pojawiły się nieprzewidziane trudności, które skutkują opóźnieniem realizacji inwestycji. Wydaje się, że temat szkód górniczych, który wcześniej już był poruszany, wraca z nową siłą, wpływając na przesunięcie terminu przekazania nowego gmachu szkolnego.

Prezydent Michał Pierończyk z przykrością informuje, że wobec napotkanych problemów, w tym tych związanych ze szkodami górniczymi, budynek nie zostanie oddany do użytku w pierwotnie zakładanym terminie. Pomimo wielu wyzwań, postęp prac budowlanych jest widoczny i prace nad budową powoli dobiegają końca.

Aktualnie na placu budowy realizowane są zadania wykończeniowe wewnątrz obiektu. Montowane są stylowe sufity podwieszane o ażurowych wzorach oraz kładzione płytki. W toku są także poprawki wykończeń malarskich i obróbki dylatacji. Rozpoczęto uruchamianie instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody. Następnie planowane jest uruchomienie i regulacja wszystkich urządzeń elektrycznych. Na zewnątrz budynku trwają prace związane z organizacją terenu, w tym budową dróg pożarowych, miejsc parkingowych oraz ogrodzenia.

Prezydent miasta wyraża przekonanie, że wszelkie utrudnienia zostaną jak najszybciej pokonane. Podkreśla również, że nowa szkoła ma stanowić nie tylko symbol dzielnicy, ale przede wszystkim przyjazne i bezpieczne miejsce dla uczniów, rodziców i kadry nauczycielskiej.