Kilka dzielnic Rudej Śląskiej doświadczy zmiany w dostawie wody związanej ze zmianą stref zasilania – PWiK ostrzega

PWiK Sp. z o.o., firma odpowiedzialna za dostawę wody i kanalizację w Rudzie Śląskiej, ogłosiła, że kilka dzielnic miasta doświadczy zmian w dostawie wody od dzisiaj do końca stycznia. Wiadomość ta dotyczy mieszkańców Bielszowic i Czarnego Lasu, którzy mogą odczuwać niższe ciśnienie wody oraz zauważyć pogorszenie jakości wody. Bezpośrednim powodem tych zmian są prace, które są aktualnie przeprowadzane przez Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów S.A.

Na swojej stronie internetowej PWiK Sp. z o.o. opisało szczegółowo sytuację: „W dniach od 22 stycznia 2024 r. do 31 stycznia 2024 r., związane z realizowanymi przez Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów S.A. pracami na sieci, konieczne będzie przeorganizowanie stref zasilania dla Bielszowic i Czarnego Lasu”.

Skutki tych zmian mogą być odczuwalne dla mieszkańców tych dzielnic – mogą doświadczyć one problemów z niższym ciśnieniem wody oraz pogorszeniem parametrów jakościowych wody, takich jak barwa, mętność i zawartość żelaza. „Te prace mogą skutkować dostarczaniem wody o gorszych parametrach i niższym ciśnieniu. Przepraszamy za wszelkie problemu z dostawą wody”, czytamy na stronie PWiK w Rudzie Śląskiej.

Wszystkich zainteresowanych, którzy mają dodatkowe pytania, PWiK zachęca do kontaktu z dyspozytorem pod bezpłatnym numerem 994 lub (32) 34 24 200.