Komenda Miejska Policji w Rudzie Śląskiej wykryła nielegalne automaty do gier hazardowych!

Podczas wspólnej operacji, funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą oraz pracownicy Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach, zabezpieczyli nielegalne maszyny służące do gier hazardowych. Nielegalny sprzęt został odkryty w jednym z punktów handlowych zlokalizowanych na terenie dzielnicy Ruda. Osoby odpowiedzialne za posiadanie tych automatów mogą stawić czoła karze pozbawienia wolności do 3 lat.

Niedozwolone rozgrywki hazardowe w mieście Ruda Śląska
W dniu wtorkowym, jeden z patroli Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej otrzymał informację o działalności miejsca oferującego nielegalne usługi hazardowe. Funkcjonariusze natychmiast udali się na miejsce i potwierdzili obecność działających automatów do gier. O swoim odkryciu poinformowali kolegów z rudzkiego wydziału zajmującego się walką z przestępczością gospodarczą. Naruszenie przepisów dotyczących gier losowych spowodowało, że policjanci wraz z pracownikami Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach podjęli decyzję o zabezpieczeniu trzech maszyn wykorzystywanych do nielegalnego hazardu. Obecnie, śledczy starają się oszacować straty finansowe poniesione przez Skarb Państwa z powodu działania tego nielegalnego salonu gier. Sankcje za prowadzenie gier losowych bez odpowiedniego zezwolenia lub koncesji, mogą wynieść 3 lata pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Ważne informacje na temat nielegalnej działalności hazardowej:
Niestety, operatorzy oferujący nielegalne usługi hazardowe często twierdzą, że ich automaty są przeznaczone wyłącznie do gier zręcznościowych, zaprzeczając obecności czynnika losowości. Jednak w praktycznie wszystkich przypadkach okazuje się to kłamstwem. W rzeczywistości, są to typowe automaty do gier, które dodatkowo mogą zawierać elementy testujące wiedzę gracza. Wymagane pytania nie są jednak skomplikowane i nie wymagają specjalistycznej wiedzy. Element ten jest dodawany jedynie w celu ukrycia prawdziwej natury tych urządzeń.

Przypominamy również, że od 1 kwietnia 2017 roku obowiązują nowe przepisy zaktualizowanej ustawy o grach hazardowych. Za posiadanie nielegalnych automatów należy zapłacić surową karę finansową w wysokości 100 tys. zł od każdego urządzenia. Ktoś, kto prowadzi nielegalne gry hazardowe, a także właściciel miejsca, w którym jest to robione, podlega takim samym sankcjom. Dodatkowo, za przeprowadzanie gier hazardowych bez zgodności z ustawą lub warunkami koncesji lub zezwolenia grozi odpowiedzialność karna – wysoka grzywna, kara pozbawienia wolności do lat 3, lub obie kary łącznie.