Kolizja na trasie do Wirku – trzy pojazdy wypadły z ruchu

W środę 17 kwietnia, tuż po godzinie ósmej rano, doszło do kolizji drogowej na ul. 1 Maja, prowadzącej w kierunku Wirku. Konkretnie, interwencję policji wymagało miejsce sytuowane przed zjazdem na A4, gdzie nastąpiło zderzenie trzech samochodów.

Ten niefortunny incydent został zgłoszony do rudzkich służb policyjnych krótko po godzinie 8:00 rano. Jak informuje asp.szt. Arkadiusz Ciozak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej, doszło tam do stłuczki samochodów – jednego typu dostawczego marki Renault Master oraz dwóch pojazdów osobowych. W wyniku tego zdarzenia mogą powstać niewielkie utrudnienia w ruchu na tej trasie.

Aktualnie na miejscu kolizji działa policja jednak ich prace prawdopodobnie wkrótce się zakończą.

Jednocześnie, rudzcy funkcjonariusze przypominają o konieczności zachowania ostrożności podczas jazdy samochodem. Zwracają uwagę wszystkim kierowcom, że po kilku dniach sprzyjającej pogody, obecnie sytuacja na drogach może być utrudniona ze względu na pogorszenie się warunków atmosferycznych i pojawiające się opady. Policjanci przestrzegają, że takie warunki mogą wpływać negatywnie na bezpieczeństwo jazdy!