48-letni znęcający się nad partnerką mężczyzna aresztowany pomimo uprzednich zakazów

Początek bieżącego roku przyniósł 48-letniemu mężczyźnie prokuratorski nakaz opuszczenia domu i zakaz kontaktowania się z partnerką, której był sprawcą przemocy. Prowadzący dochodzenie policjanci wykryli, że mężczyzna wielokrotnie ignorował te zakazy, pokazując brak intencji do ich przestrzegania. Na podstawie wniosku śledczych, sąd podjął decyzję o umieszczeniu go w areszcie.

Ostatnio, funkcjonariusze z komisariatu I otrzymali informacje, że tenże sprawca przemocy domowej, który w styczniu bieżącego roku otrzymał zakaz opuszczenia miejsca zamieszkania oraz zbliżania się do ofiary, systematycznie łamie te nakazy, prowokując kolejne konflikty. Po skontaktowaniu się z kobietą będącą ofiarą przemocy, policjanci potwierdzili otrzymane zgłoszenie. Mężczyzna odwiedzał wspólnie wynajmowane mieszkanie i groził swojej konkubinie śmiercią.

Funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą podjęli rozmowy z prokuratorem, który wydał mężczyźnie nakazy, które ten ignorował. Na podstawie decyzji prokuratora, 48-letni mężczyzna został zatrzymany. Śledczy ustalili, że stosował on zarówno przemoc psychiczną, jak i fizyczną wobec swojej partnerki. Wcześniej wydane nakazy okazały się nieskuteczne. Z powodu lekceważenia prawa przez mężczyznę, prokurator skierował do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie sprawcy przemocy domowej. W zeszły piątek sąd podjął decyzję o umieszczeniu 48-latka w areszcie na kolejne miesiące.