Kolizja drogowa spowodowana przez pijanego kierowcę

Dnia 19 grudnia, w niedzielę, dokładnie w lokalizacji dzielnicy Wirek doszło do kolizji drogowej, której sprawcą był kompletnie pijany mężczyzna. Był to 43-letni mężczyzna ukraińskiej narodowości, który w organizmie posiadał ponad 5 promili alkoholu.

Spowodował kolizję drogową po pijaku

43-letni kierujący samochodem osobowym marki Opel Astra zmieniał pas ruchu. Przy tym manewrze uderzył jednak w inny samochód osobowy marki Kia. W wyniku tego doszło do kolizji, a na miejsce wezwano służby bezpieczeństwa.

Policjanci od razu zbadali alkomatem kierujących. Okazało się, że kierowca samochodu marki Opel Astra wydmuchał aż 3,7 promila alkoholu. W powtórnym badaniu wynik był jeszcze wyższy i wynosił 5,46 promila alkoholu. Mężczyzna został od razu poddany opiece medycznej, ponieważ taka ilość alkoholu we krwi jest po prostu zagrożeniem zdrowia i życia. 43-latek opatrzony przez ratowników czuł się jednak dobrze i nie wykazywał żadnych objawów.

Ponowne badanie alkomatem

Badanie alkomatem powtórzono również dwie godziny i później i wtedy wykazało ono, że mężczyzna w organizmie miał minimalnie ponad 3 promile alkoholu. Można więc łatwo wywnioskować, że 43-latek spożywał alkohol bezpośrednio przed zanim wsiadł za kierownicę lub też nawet podczas jazdy samochodem.