Kobieta z Rudy Śląskiej zagraża karze do 5 lat za wielokrotne kradzieże kosmetyków w drogeriach

57-letnia mieszkańka Rudy Śląskiej wpadła w ręce rudzkich funkcjonariuszy po serii kradzieży artykułów kosmetycznych w drogeriach zlokalizowanych w Nowym Bytomiu i Bykowinie. Kobieta, znana sklepom za swoje wcześniejsze przestępstwa, wielokrotnie dała się we znaki personelowi poprzez swoje recydywistyczne akty kradzieży. Jej działania mogą przyprawić ją o karę do 5 lat więzienia.

Śledztwo prowadzone przez policjantów z drugiego komisariatu w Wirku dotyczy aż pięciu incydentów kradzieży, które miały miejsce w drogeriach przy ulicach Niedurnego i Górnośląskiej. Zasłużoną konsekwencją dla 57-latki było jej aresztowanie podczas kolejnej próby kradzieży kosmetyków z jednego ze sklepów. Personel rozpoznał kobietę i zawiadomił mundurowych. Jak się okazało, podczas zatrzymania kobieta miała przy sobie ukryte kosmetyki, które niedawno skradła z półki sklepowej. Po aresztowaniu trafiła do aresztu. Ze względu na fakt, że kobieta wielokrotnie dopuszczała się kradzieży, a poszczególne incydenty miały miejsce w krótkich odstępach czasu, śledczy zdecydowali się połączyć wszystkie sprawy w jedno śledztwo.

Mieszkańka Rudy Śląskiej musi teraz odpowiedzieć na zarzut kradzieży, co było dla niej niespodzianką. Śledczy postawili jej zarzuty dwa dni temu. O przyszłości 57-latki zadecyduje sąd w Rudzie Śląskiej. Za swoje przestępstwa grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.