Globalny fenomen komediowej sztuki "Goło i wesoło"

Twórczość Stephena Sinclaire’a i Anthony’ego McCartena, a konkretnie ich komedia „Goło i wesoło”, zdobyła uznanie na arenie międzynarodowej. Niebawem będzie dostępna dla widzów w Domu Kultury – Bielszowice.

Sztuka ta nie zniknęła z afiszy od czasu prapremiery, która miała miejsce w Mercury Theatre w Auckland w Nowej Zelandii w 1987 roku. To świadczy o jej niebywałym powodzeniu! Na przestrzeni lat, została wystawiona na wielu scenach teatralnych w różnych krajach, takich jak USA, Kanada, Anglia czy Francja. Zdobywa ona entuzjastyczne opinie zarówno od publiczności, jak i od ekspertów ze świata teatru.

Tematem przewodnim „Goło i wesoło” jest opowieść o kilku mężczyznach bez stałego zatrudnienia z Tomaszowa Mazowieckiego, którzy postanawiają spróbować swoich sił jako striptizerzy. Tworzą grupę o nazwie „Napalone Nosorożce” z nadzieją na rozpoczęcie wielkiej kariery, która mogłaby zakończyć ich życiowe niepowodzenia. Bierzemy udział w ich śmiałym przedsięwzięciu, obserwując jak niezdarnie uczą się tańczyć, starają się o możliwość wystąpienia klubie Eden (jedynym takim miejscu w mieście), aż do momentu kiedy po wielogodzinnych ćwiczeniach prezentują swój pierwszy, niezapomniany pokaz.

„Goło i wesoło” to komedia pełna niespodzianek i humoru. Za artystyczne opracowanie spektaklu odpowiada Tomasz Sapryk. Na scenie zobaczymy takie osobistości jak Katarzyna Ptasińska, Sebastian Cybulski, Michał Lesień-Głowacki oraz Piotr Zelt.