Finalizacja renowacji Rynku Kochłowickiego – nowa przestrzeń relaksu dla mieszkańców!

Wreszcie, po długotrwałym okresie remontu, społeczność Kochłowic może cieszyć się swoją odświeżoną strefą odpoczynku. Nowo zamontowane ławki, świeżo posadzone roślinności oraz atrakcyjne oświetlenie to elementy, na które czekaliśmy z niecierpliwością.

Inicjatywa odnowienia rynku zrodziła się w 2022 roku. Szczególnie aktywny w tym procesie był Rafał Wypior, radny z Kochłowic, który pilnie nadzorował, czy realizowane prace są zgodne z założonym harmonogramem. Po wielokrotnych miesiącach ciężkiej pracy, 26 kwietnia, w piątkowy wieczór, nastąpiło uroczyste oświetlenie odnowionego rynku. W tej nowo utworzonej przestrzeni do rekreacji mieszkańcy mogą korzystać z nowych ławek, koszy na odpadki i ścieżek spacerowych, a także podziwiać estetycznie uporządkowaną roślinność.

– Wreszcie mamy światło! Kochłowicki rynek jest teraz otwarty dla użytkowników i jego oświetlenie robi piorunujące wrażenie! Ta przygoda, która rozpoczęła się w 2022 roku, w końcu dobiega końca. Już niedługo zobaczymy efekt „wow”, kiedy nasze rośliny będą bujnie rosnąć – cieszy się radny na swoim profilu na mediach społecznościowych.

Jednym z charakterystycznych elementów odnowionego rynku jest girlanda ze świateł, która dodaje miejscom magicznego uroku. Niezapomnianym elementem jest też podświetlany pylon z napisem „Dychnij się! #Kochlove”.

Mimo że początkowo prace renowacyjne miały zakończyć się 15 listopada poprzedniego roku, firma odpowiedzialna za inwestycję poprosiła o przedłużenie tego terminu. Ostatecznie, rynek został oddany do dyspozycji mieszkańców w kwietniu bieżącego roku. Prace modernizacyjne przeprowadzono w ramach projektu „Kochłowicki rynek przyjemny dla oka”, finansowanego z Budżetu Obywatelskiego.