Do ZUS wpłynęło prawie 3 tysiące wniosków o świadczenie 300 plus

W całym województwie śląskim złożono już ponad 71 tysięcy wniosków o świadczenie 300 plus. Z kolei w samej Rudzie Śląskiej takich wniosków naliczono już prawie 3 tysiące. Ta liczba świadczy o tym, że rodzice oraz opiekunowie z chęcią korzystają z programu „Dobry Start”. Wypełnione wnioski o świadczenie należy wysyłać do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Wniosek o świadczenie 300 plus

Rodzice oraz opiekunowie mogą składać wnioski o świadczenie 300 plus w terminie od 1 lipca do 30 listopada 2021 roku. Wniosek można wysłać w tym roku jedynie w sposób elektroniczny. W tym celu można wykorzystać Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, portal Emp@tia lub też bankowość elektroniczną.

W ramach świadczenia można uzyskać raz w roku aż 300 zł na dziecko, które wciąż się uczy. Mowa jednak jedynie o dzieciach uczących się, które nie ukończyły 20. roku życia lub 24. roku jeśli dziecko posiada jakiś stopień niepełnosprawności. ZUS będzie wypłacał przyznane środki finansowe poprzez bankowość elektroniczną. Interesanci muszą podać numer rachunku bankowego. Warto dodać, że dopiero od tego roku obsługę tych świadczeń przejął ZUS.

Warto dodać, że status wysłanego wniosku należy regularnie sprawdzać poprzez portal PUE ZUS. To właśnie tam pojawi się ewentualne wezwanie do wprowadzenia potencjalnych poprawek lub uzupełnień wniosku.

Świadczenie „Dobry Start” również przez infolinię

Osoby, które z różnych względów nie mogą skorzystać z internetowego systemu ZUS PUE mają do dyspozycji również specjalną infolinię informacyjną. Dla zainteresowanych jest ona dostępna pod numerem 22 290 22 02. To właśnie tam w godzinach 8:00-15:00 można uzyskać wszelkie informacje, które nas interesują. Warto pamiętać, że koszt połączenia naliczany jest według indywidualnych stawek operatorów sieci telekomórkowych.