Coraz więcej nielegalnych wysypisk śmieci w Rudzie Śląskiej

Mieszkańcy coraz częściej spacerując po mieście oraz okolicznych lasach dostrzegają licznie występujące nielegalne wysypiska śmieci. Niestety, ale widok składowanych starych opon, porozrzucanych sprzętów RTV AGD, czy też starych mebli jest coraz częstszy. Mieszkańcy są coraz bardziej zbulwersowani tą sytuacją. Czy można oczekiwać reakcji odpowiednich służb w tej sprawie?

Nielegalne wysypiska śmieci w Rudzie Śląskiej

W internecie, a przede wszystkim na popularnych portalach społecznościowych mieszkańcy Rudy Śląskiej coraz częściej dodają informację na temat składowisk śmieci w mieście. Dodają oni także zdjęcia, na których widać sporo reklamówek ze śmieciami, składy zużytych opon, sprzęt RTV AGD, czy też stare i połamane meble.

Do tej pory problem ten nie dotyczył tak mocno mieszkańców. Po prostu wszelkie takie incydenty były zgłaszane do odpowiednich służb i tyle. Jednak obecnie problem ten zdecydowanie zaczął narastać. A to powoduje, że mieszkańcy zaczynają się niepokoić takim kierunkiem rozwoju całej sytuacji. Wymagają oni tego, aby zarówno władze miasta, jak i służby porządkowe zajęły się tymi incydentami.

Czy można sensownie rozwiązać problem z nielegalnymi wysypiskami śmieci?

Liczne składowiska śmieci w mieście oraz w pobliskich lasach sprawiają, że sporo osób zastanawia się nad wdrożeniem sensownego rozwiązania tej całej sytuacji. Wydawać by się mogło, że rozwiązanie jest proste. Po prostu wystarczy namierzyć osoby, które dopuszczają się tak haniebnych czynów. W praktyce jest to jednak bardzo trudne do wykonania, z wielu różnych powodów.

Część mieszkańców zaznacza jednak, że na początku warto byłoby chociaż rozpocząć kampanię informacyjną w tym temacie. Zwiększenie świadomości wśród społeczeństwa mogłoby w jakiś sposób przełożyć się na poprawę tej sytuacji. Oprócz tego ważne jest również to, aby od razu w momencie pojawienia i zauważenia takich wysypisk, od razu informować służby porządkowe. W ten sposób być może uda się jeszcze namierzyć osoby odpowiedzialne za tak haniebny czyn. Oprócz tego warto pomyśleć o tym, w jaki sposób można by lepiej zorganizować wywóz śmieci wielkogabarytowych. Na pewno mogłoby to przełożyć się na mniejszą ilość nielegalnych wysypisk śmieci w Rudzie Śląskiej, jak i w całym kraju. Miejmy nadzieję, że już niedługo sytuacja w tym temacie ulegnie znacznej poprawie.