Już niedługo odbędzie się Profilaktyczny Program „Kulturalna Ruda – bez używek”, w ramach którego wystąpi m.in. zespół Universe

Problem alkoholu, narkotyków i różnego rodzaju używek znany jest w Polsce od lat. Niestety, pomimo wielu działań i akcji najróżniejszych osób oraz instytucji, wciąż sporo młodszych i starszych osób sięga po używki. Budowanie świadomości wśród mieszkańców rozpoczęły także władze miasta, stąd też w Rudzie Śląskiej odbędzie się Program Profilaktyczny „Kulturalna Ruda – bez używek”.

Profilaktyczny Program w Rudzie Śląskiej

Głównym celem organizacji takiego programu jest to, aby dotrzeć do młodzieży oraz osób w starszym wieku, aby zdawali sobie oni sprawę z konsekwencji zbyt nadmiernego spożywania alkoholu. Jak wiadomo nadużywanie alkoholu jest szkodliwe zarówno dla osoby, która się tego dopuszcza, jak i dla rodziny oraz całego pozostałego otoczenia. Stąd też Program „Kulturalna Ruda – bez używek” ma za zadanie podnieść świadomość wszystkich uczestników w tym temacie, a także pokazać, że wolny czas można spędzać na wiele ciekawych sposobów.

Podczas Programu Profilaktycznego organizowanego w Rudzie Śląskiej odbędą się także konsultacje ze specjalistami. Eksperci będą udzielali wskazówek i porad na temat tego, w jaki sposób można rozpoznać uzależnienie od alkoholu. Oczywiście w tym wszystkim ważne jest to, aby dokonać tego jak najwcześniej.

Koncerty w ramach Programu Profilaktycznego

W celu jak najskuteczniejszego dotarcia do odbiorców wszelakiej maści, organizatorzy zadbali o ciekawe występy artystyczne, które również będą nawiązywały do problemów związanych z nadużywaniem alkoholu oraz innych używek. Podczas Programu „Kulturalna Ruda – bez używek” wszyscy obecni będą mogli usłyszeć i zobaczyć występy takich zespołów jak m.in. Gang Olsena, Universe, czy też Orkiestra Dęta KWK Pokój.

Koncert Universe w ramach Programu Profilaktycznego

Największym zainteresowaniem publiczności najprawdopodobniej będzie cieszył się koncert zespołu Universe. Jest to dosyć dobrze znana wszystkim Polakom grupa wykonująca muzykę pop. Występują oni na scenie nieprzerwanie już od 35 lat. Lata doświadczeń zebrane w identycznym składzie zespołu są gwarantem tego, że zgromadzeni będą mogli posłuchać świetnych utworów, zagranych w naprawdę wyjątkowy sposób. Dodajmy, że wyjątkowe brzmienie zespołu, które udało się tej grupie wypracować na przestrzeni tylu lat jest ich prawdziwym znakiem rozpoznawczym.

Dodajmy, że koncert Universe odbędzie się w sobotę 11 grudnia 2021 roku. Odbędzie się on w ramach Profilaktycznego Programu „Kulturalna Ruda – bez używek”. Warto zaznaczyć, że wstęp na to wydarzenie będzie bezpłatny. Pamiętajmy jednak, że ze względu na obecną sytuację w kraju i na świecie, liczba wolnych wejściówek dla publiczności jest dosyć ograniczona.