Chciał szybko zarobić na inwestycjach w kryptowaluty i stracił oszczędności

Mieszkaniec Rudy Śląskiej zachłyśnięty możliwością szybkiego pomnożenia swoich oszczędności postanowił zainwestować posiadane środki finansowe w kryptowaluty. Internetowa inwestycja w kryptowaluty okazała się jednak oszustwem, a mieszkaniec Rudy Śląskiej stracił swoje zainwestowane pieniądze w wysokości 36 tysięcy złotych.

Stracił pieniądze na inwestycji w kryptowaluty

Policjanci z Rudy Śląskiej oraz wielu innych miejscowości w Polsce są coraz mniej zaskoczeni zgłoszeniami o oszustwach internetowych. Niestety, ale wciąż wiele osób daje się nabierać na szybki zarobek w internecie. Podobnie było w tym przypadku, gdy oszukano mieszkańca Rudy Śląskiej.

Miał szybko i bezpiecznie pomnożyć oszczędności

Pokrzywdzony zeznał funkcjonariuszom, że wszedł w kontakt z firmą brokerską, która miała go wprowadzić w inwestowanie w kryptowaluty. Miał on szybko i bezpiecznie pomnożyć zainwestowane pieniądze. Jednak zamiast jakiegokolwiek zysku, po prostu stracił on wszystkie zainwestowane środki. Okazało się, że mężczyzna nawiązał kontakt z firmą brokerską, która ma niesprawdzoną opinię w sieci. Niestety, ale pomimo wielokrotnych ostrzeżeń policjantów wciąż wiele osób z Rudy Śląskiej i z innych części kraju daje się nabierać na szybki i łatwy zysk. Niepewne firmy brokerskie są niestety jednym ze sposobów, w który oszuści wyłudzają pieniądze od ludzi w internecie.