24-latek po alkoholu poruszał się hulajnogą elektryczną

W wielu miastach w Polsce hulajnogi elektryczne stają się czymś zupełnie normalnym. Również w Rybniku można wypożyczyć hulajnogi elektryczne, a wielu mieszkańców posiada także prywatne sprzęty tego typu. Tym razem jednak 24-latek nie popisał się, ponieważ poruszał się hulajnogą elektryczną po spożyciu alkoholu.

Pijany 24-latek jeździł hulajnogą elektryczną

W wielu miastach w Polsce znajdują się hulajnogi elektryczne. Ostatnimi czasy hulajnogi elektryczne pojawiły się w Nysie. Niestety, ale wiele osób jeździ po alkoholu. Tak też było w Rudzie Śląskiej, kiedy to podczas zatrzymania przez funkcjonariuszy 24-latek posiadał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Policja w Rudzie Śląskiej o całym wydarzeniu dowiedziała się, gdy otrzymała zawiadomienie od innego uczestnika ruchu drogowego. Okazało się, że mężczyzna poruszający się hulajnogą elektryczną przy próbie wjechania na chodnik po prostu się wywrócił. To zwróciło uwagę jednego z kierowców, który postanowił zawiadomić o całym zdarzeniu policjantów.

Grozi mu aż 2,5 tysiąca złotych grzywny

Mężczyzna po wywróceniu się postanowił porzucić hulajnogę elektryczną i dalej poruszał się pieszo. Policjanci od razu udali się na miejsce zdarzenia i zatrzymali 24-latka. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, a policjanci podczas oczekiwania na karetkę wykonali badanie alkomatem. Okazało się, że mężczyzna posiadał aż ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Oprócz szkód w postaci uszkodzonej głowy, mieszkaniec Rudy Śląskiej musi liczyć się także z grzywną według nowego taryfikatora. To oznacza, że będzie musiał on ponieść karę w postaci grzywny o wysokości 2,5 tysiąca złotych. Obecnie sprawa wciąż jest otwarta a funkcjonariusze sprawdzają, czy 24-latek przy okazji nie dopuścił się innych wykroczeń.