Accolade rozbudowuje swoje portfolio o nowy park magazynowy na Górnym Śląsku

Accolade, inwestor z sektora nieruchomości przemysłowych działający na płaszczyźnie międzynarodowej, postanowił rozszerzyć swoją działalność o kolejny obiekt. Nowo dołączony obiekt znajduje się na Górnym Śląsku, który jest jednym z najbardziej atrakcyjnych terenów dla sektora przemysłowo-magazynowego w Polsce. W Rudzie Śląskiej powstaje park magazynowy o powierzchni 67 000 mkw., z czego pierwszy najemca już zaangażował prawie połowę powierzchni. Całość inwestycji opiewa na sumę 55 milionów euro.

Atrakcyjność nowego obiektu Accolade podkreśla jego lokalizacja. Park znajduje się blisko autostrady A4, co sprzyja szybkim podróżom w kierunku Niemiec czy zachodnich regionów Polski. Autostrada A1 jest oddalona od parku o jedynie 15 km, a do granicy z Czechami jest około 60 km. Dzięki rozbudowanej sieci dróg, park ma także łatwy dostęp do centrum Katowic, które znajdują się zaledwie 20 minut jazdy samochodem oraz innych miast Górnego Śląska. Dodatkowo, park posiada dogodne połączenie z międzynarodowym portem lotniczym Katowice-Pyrzowice.

Jarek Wnuk, dyrektor zarządzający Accolade w Polsce, podkreślił atrakcyjność Górnego Śląska jako rynku. Zauważył, że jest to rynek cieszący się silną pozycją w sektorze magazynowym od początku jego rozwoju w Polsce. Wnuk docenił potencjał tej lokalizacji, jej infrastrukturę oraz kadrę pracowników. Wierzy, że inwestycje jego firmy przyczynią się do dalszego rozwoju tego rynku i zapewnią najemcom najlepsze warunki dla prowadzenia biznesu.

Do portfolio Accolade dołączy park w Rudzie Śląskiej składający się z dwóch budynków, które będą usytuowane na działce o powierzchni 13,5 ha. Jak wszystkie nowe inwestycje Accolade, również ta będzie posiadała certyfikat BREEAM na poziomie co najmniej Excellent.