68-letni nietrzeźwy kierowca zatrzymany przez rudzką drogówkę

Na terenie Rudzkiej jednostki policji, funkcjonariusze drogówki zatrzymali mężczyznę prowadzącego samochód pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca miał w organizmie 1,5 promila alkoholu. Przykuł on uwagę mundurowych swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem na drodze, gdzie znacząco przekroczył dozwoloną prędkość.

We wtorkowy poranek, funkcjonariusze patrolujący ulicę 1 Maja zauważyli pojazd marki Kia, poruszający się z nadmierną prędkością. Wynik pomiaru prędkości wyniósł 89 km/h, przy ograniczeniu wynoszącym 50 km/h. Z powodu tego uchybienia kierujący został zatrzymany do kontroli przez funkcjonariuszy rudzkiej drogówki. Okazało się jednak, że przekroczenie prędkości nie było jedynym wykroczeniem 68-letniego zabrzanina. Mężczyzna usiadł za kółkiem będąc pod wpływem 1,5 promila alkoholu. Jego jazda z nadmierną prędkością i w stanie nietrzeźwości stanowiła duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Na szczęście, funkcjonariusze rudzkiej drogówki wyeliminowali mężczyznę z ruchu drogowego.

Policja przypomina, że obecne przepisy karzą jazdę w stanie nietrzeźwości do 2 latami więzienia oraz zakazem prowadzenia pojazdów. Dodatkowo, sąd obligatoryjnie nakłada grzywnę nie mniejszą niż 5 tysięcy złotych dla osób, które po raz pierwszy kierują pojazdem będąc pod wpływem alkoholu, a w przypadku recydywy grzywna wynosi co najmniej 10 tysięcy złotych. Policja apeluje do wszystkich kierowców o zachowanie trzeźwości za kółkiem!