Poszukiwani świadkowie zdarzenia drogowego w Rudzie Śląskiej

Podczas porannego szczytu 4 października, na ulicy Katowickiej w okolicach skrzyżowania z ulicą Ceramiczną, na pograniczu między Rudą Śląską a Świętochłowicami, został odkryty poszkodowany mężczyzna. W wyniku uderzenia leżał on częściowo na jezdni, a częściowo na poboczu. Funkcjonariusze podejrzewają, że mógł on zostać potrącony przez nieustalony do tej pory pojazd.

Znaleziony mężczyzna był w stanie ograniczonej świadomości, nie potrafił przekazać informacji na temat zdarzenia. Ze względu na swoje obrażenia został natychmiast przetransportowany do szpitala w Sosnowcu, gdzie poddany jest teraz dalszym badaniom i opiece medycznej.

Sprawą zajmuje się Wydział Kryminalny rudzkiej jednostki policji, której funkcjonariusze przypuszczają, że mężczyzna padł ofiarą wypadku drogowego. Ze względu na brak informacji dotyczących sprawcy lub okoliczności zdarzenia, są zmuszeni zwrócić się o pomoc do lokalnej społeczności. Wszelkie osoby, które mogą posiadać istotne dla śledztwa informacje lub były bezpośrednimi świadkami tego niefortunnego zdarzenia, są proszone o kontakt z referentem sprawy pod numerem telefonu 47 854 1239.