49-letni kierowca naraził się na 24 punkty karne i ponad 2000 złotych kary jednocześnie

49-latek za kółkiem Mercedesa udowodnił, że istnieje możliwość zdobycia jednocześnie 24 punktów karnych i mandatu wynoszącego ponad 2 tysiące złotych. Jak doszło do takiej sytuacji? Mężczyzna przekroczył szereg przepisów drogowych, co skończyło się dla niego niekorzystnie. Jednym z przewinień, które spowodowały tak wysoką karę, było wyprzedzanie na przejściu dla pieszych.

Całe zdarzenie miało miejsce na Rudej Śląskiej, Zabrzańskiej ulicy. To tam mężczyzna został zauważony i zatrzymany przez policję. Wykroczeniem, które przyciągnęło uwagę funkcjonariuszy, było wyprzedzanie w miejscu, w którym jest to surowo zabronione.

Dodatkowo, patrol rudzkiej policji poinformował o kolejnym błędzie popełnionym przez kierowcę – wyprzedzał ciężarówkę na przejściu dla pieszych oznaczonym oraz rozdzielonym wysepką. Ten niebezpieczny manewr jest już sam w sobie poważnym naruszeniem przepisów drogowych.

Jednak to nie koniec spisu przewinień 49-letniego kierowcy. Dodatkowo, mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość, osiągając 84 km/h na terenie zabudowanym.

W efekcie całego szeregu naruszeń przepisów drogowych, na kierowcę spadła surowa kara. Musiał zapłacić łącznie 2300 złotych mandatu oraz otrzymał 24 punkty karne. Mężczyzna miał jednak również trochę szczęścia – podczas wykonywania zakazanego manewru na przejściu dla pieszych, nie doszło do żadnego wypadku, gdyż nikt tam wtedy nie przechodził.