49-latek z 24 punktami karnymi i 2300 zł mandatu w jednym ruchu

49-letni kierowca Mercedes-Benz osiągnął imponujący „wynik” narażenia się na 24 punkty karne i mandat o wartości przekraczającej 2000 złotych, wykonując jeden manewr. Zdarzenie miało miejsce na ulicy Zabrzańskiej w Rudzie Śląskiej, gdzie policjanci zatrzymali mężczyznę za wyprzedzanie w miejscu, gdzie jest to zabronione.

Policji z Rudy Śląskiej nie umknęło, że kierowca wyprzedzał na przejściu dla pieszych, które było wyraźnie oznaczone i oddzielone od reszty jezdni przez wysepkę. Wyprzedzanie ciężarówki w takim miejscu stanowiło poważne naruszenie przepisów drogowych.

Kierowca nie tylko zignorował przepisy dotyczące wyprzedzania, ale także przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym, osiągając prędkość aż 84 km/h. W konsekwencji tego zachowania, został obciążony znacznym mandatem w wysokości 2300 złotych oraz otrzymał wspomniane wcześniej 24 punkty karne. Według dostępnych informacji, miał jednak szczęście, że podczas wykonywania niebezpiecznego manewru, na przejściu dla pieszych nie znajdowała się żadna osoba.