38-latek osadzony po brutalnym znęcaniu się nad swoją partnerką, zdarzenie obserwowały dzieci

Na terenie Kochłowic, w wielodzietnej rodzinie doszło do dramatycznego zdarzenia. 14 stycznia 2024 roku, policja otrzymała zgłoszenie o awanturze domowej. Po przyjeździe na miejsce interwencji okazało się, że mężczyzna o wieku 38 lat dopuszczał się agresji wobec swojej partnerki. Nie tylko zasypywał ją obelgami, ale również stosował przemoc fizyczną oraz groził jej śmiercią. Brutalny agresor został zatrzymany przez funkcjonariuszy na miejscu zdarzenia.

W toku postępowania prowadzonego przez miejscową policję wyszło na jaw, iż to nie była pierwsza taka sytuacja w tej rodzinie. Przemoc domowa była stosowana przez 38-latka od dłuższego czasu wobec jego 49-letniej partnerki. Mężczyzna regularnie arogancko traktował kobietę, zastraszał ją, groził i stosował przemoc zarówno fizyczną jak i psychiczną – poinformował rzecznik prasowy rudzkiego garnizonu asp. szt. Arkadiusz Ciozak. Najbardziej poruszające jest to, że cała ta sytuacja działała się na oczach ich dzieci.

Policjanci wdrożyli procedurę Niebieskiej Karty i aktualnie trwają intensywne prace nad zebraniem niezbędnego materiału dowodowego. Tymczasem, agresor został umieszczony w areszcie policyjnym. Jeżeli prokuratura postawi mężczyźnie zarzuty, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.