21-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej zniszczył szlaban o wartości 3500 zł. Czeka go aż 5 lat pozbawienia wolności

Funkcjonariusze posterunku policji w Halembie zatrzymali osobnika, odpowiedzialnego za zniszczenie mechanizmu kontrolującego dostęp do terenu na ulicy Młyńskiej. Incydent miał miejsce w grudniu poprzedniego roku, lecz sprawca pozostawał nieuchwytny aż do teraz. Wandal, będący mieszkańcem Rudy Śląskiej, usłyszał zarzuty dotyczące dewastacji cudzej własności. Może mu grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Negatywista z Rudy Śląskiej dokonał zniszczenia szlabanu po porażce swojego ukochanego zespołu

Strażnicy prawa z halembskiej placówki policyjnej zdołali schwytać sprawcę, który na ulicy Młyńskiej dokonał dewastacji urządzenia sterującego ruchem o wartości 3500 zł. Pierwotne zgłoszenie, które wpłynęło do komisariatu, wskazywało jedynie na możliwość popełnienia dewastacji pod osłoną ciemności. Dzięki determinacji śledczych, udało im się namierzyć i zatrzymać 21-letniego sprawcę tego aktu wandalizmu. Jak się okazało, młody rudzianin po przegranym spotkaniu swojej ulubionej drużyny był pod wpływem alkoholu i postanowił rozładować swoją frustrację.

Sprawca tego czynu usłyszał już zarzut zniszczenia mienia, do czego się przyznał. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Możliwe konsekwencje to kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz obowiązek pokrycia kosztów naprawy szkód, które spowodował.