Kompetentna praca policjantów z Rudzkiej Dwójki prowadzi do rozwikłania sprawy włamania i kradzieży rowerów

Funkcjonariusze jednostki policyjnej znanej jako rudzka dwójka, odnaleźli rozwiązanie zagadki dotyczącej włamania do garażu oraz kradzieży dwóch jednośladów. Ich doskonałe orientowanie się w lokalnej przestępczości pozwoliło na szybkie ustalenie tożsamości winowajców i odzyskanie jednego z porwanych rowerów. Zarzuty zostały już postawione osobom odpowiedzialnym za ten czyn, które przyznały się do popełnionego przestępstwa.

Na wstępie tygodnia, funkcjonariusze rudzkiej dwójki otrzymali zgłoszenie o włamaniu do garażu, w wyniku którego skradzione zostały dwa rowery o łącznej wartości niemal 5 tysięcy złotych. Dzięki śladom znalezionym na miejscu zdarzenia, gruntownej pracy detektywistycznej oraz doskonałemu rozeznaniu w świecie lokalnych złodziei, udało się ustalić prawdopodobnego sprawcę. Już następnego dnia po zgłoszeniu, został aresztowany mieszkaniec Rudy podejrzewany o te kradzieże, co pozwoliło na odzyskanie jednego z rowerów. Po kolejnym dniu śledztwa i przesłuchaniu zatrzymanego, policjanci dotarli do drugiego sprawcy. Również on został aresztowany i umieszczony w policyjnej celi.

Obecnie, detektywi pracują nad ustaleniem miejsca, gdzie może znajdować się drugi, skradziony rower. Sprawcami okazali się być dwaj mężczyźni w wieku 27 i 29 lat, mieszkający w Rudzie, którzy już usłyszeli zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem. Jak podkreślają policjanci z rudzkiej dwójki, najważniejszym aspektem ich pracy jest dobro ofiar oraz doprowadzenie sprawców do sprawiedliwości.