20-latek z Rudej Śląskiej zatrzymany za posiadanie narkotyków

Pododdział IV Komisariatu Policji w Rudzie Śląskiej dokonał kolejnego zatrzymania osoby podejrzanej o posiadanie narkotyków. Zainteresowanie funkcjonariuszy wzbudził młody mężczyzna, którego zachowanie wydawało się niepokojące. Podczas legitymacji 20-letniego rudzianina, policjanci znaleźli przy nim woreczek wypełniony marihuaną. Interesujące jest, że mężczyzna ten był już wcześniej poszukiwany. Sprawę przekazano do śledczych, którzy rozpoczęli dochodzenie.

Jednostka czterema z Komisariatu na ulicy Cichej w Bielszowicach była odpowiedzialna za zatrzymanie tego młodego mieszkańca Rudej Śląskiej. Dzięki doświadczeniu i instynktowi policjantów, udało się znaleźć przy nim narkotyki podczas kontroli. Wkrótce okazało się, że 20-latek ma na swoim koncie więcej przestępstw. Był on bowiem poszukiwany przez prokuraturę w Rudzie Śląskiej w celu ustalenia jego miejsca pobytu, które notorycznie zmieniał. Dodatkowo, sąd szukał go w związku z niewykonaną karą aresztu za nieuiszczone grzywny.

Mężczyzna spędził noc w areszcie, a jego sprawę podjęli śledczy z komisariatu czterema. W czasie oczekiwania na przesłuchanie w celi, dziewczyna 20-latka uregulowała zaległe grzywny, co umożliwiło mu uniknięcie dalszego pobytu w areszcie. Niestety, opłacenie grzywny nie oznacza uniknięcia konsekwencji za posiadanie narkotyków. Ostateczne decyzje dotyczące jego losu podejmie prokurator i sąd.