Nietrzeźwy kierowca z Rudzkiej wyłączony z ruchu

Oficerowie patrolujący drogi w Rudzie zatrzymali kierowcę, którego badanie alkomatem wykazało 1,5 promila alkoholu w organizmie. Jak się okazało, mężczyzna nie tylko prowadził auto pod wpływem alkoholu, ale także przekroczył dopuszczalną prędkość na drodze.

Podczas porannego patrolu we wtorek na ulicy 1 Maja, funkcjonariusze zlokalizowali pojazd marki Kia poruszający się z nieprzepisową prędkością. Po dokonaniu pomiaru prędkości za pomocą radaru, odczyt wyniósł aż 89 km/h, mimo że ograniczenie prędkości na tym odcinku wynosi 50 km/h. Wobec jasnej sytuacji naruszenia przepisów drogowych, policjanci postanowili przystąpić do kontroli kierującego.

Co więcej, przekroczenie dozwolonej prędkości to nie jedyny zarzut stawiany 68-letniemu mieszkańcowi Zabrza. Badanie alkomatem wykazało obecność w organizmie kierowcy ponad 1,5 promila alkoholu. Łączenie nadmiernej prędkości i alkoholu za kierownicą tworzyło ogromne ryzyko dla innych użytkowników drogi, a także samego kierowcy. Dzięki czujności rudzkich oficerów, mężczyzna został usunięty z ruchu drogowego.

Patrol drogówki przypomina o konsekwencjach prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu – grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo, sąd obligatoryjnie nałoży karę pieniężną co najmniej 5 tysięcy złotych na osobę, która po raz pierwszy prowadziła samochód będąc nietrzeźwą oraz minimum 10 tysięcy złotych dla tych, którzy powtarzają ten wykroczenie.

Zachęcamy wszystkich kierowców do zachowania ostrożności i trzeźwości podczas jazdy!