Zatrzymano dwie osoby, które od kilku miesięcy znęcały się nad 15-latkiem

W ostatnich dniach doszło do zatrzymania mężczyzn w wieku 17 oraz 20 lat. Obydwaj mieli znęcać się od kilku miesięcy nad 15-latkiem. Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że znęcali się oni zarówno na tle fizycznym, jak i psychicznym.

Od dłuższego czasu znęcali się nad 15-latkiem

Od października 2022 roku miał trwać koszmar 15-latka, nad którym znęcali się 17-latek oraz 20-latek. Policja o całym zdarzeniu dowiedziała się w momencie, gdy ojciec 15-latka zauważył zły stan swojego dziecka. Przez cały ten czas 15-latek wszystko ukrywał z powodu strachu. Zakrywał swoje rany i nikomu o tym nie mówił. W momencie, gdy 15-latek trafił pod opiekę lekarza, to miał m.in. złamany noc, ułamany ząb, stłuczony mózg i kciuk, a także wiele innych obrażeń i stłuczeń na całym ciele.

Wiadomo, że sprawcy znęcali się nad ofiarą na wiele sposobów. M.in. podawali mu alkohol, a następnie przypalali papierosy na jego ciele. Strzelali również do niego z pistoletu na śrut. Podawali mu także inne środki odurzające. Teraz usłyszeli już zarzuty związane ze znęcaniem się nad 15-latkiem ze szczególnym okrucieństwem. Nie wyklucza się, że sprawa jest rozwojowa, ponieważ poszkodowanych może być więcej. Mężczyźni, którzy znęcali się nad chłopcem to kibole, którzy 15-latka znają z osiedla. Podobno motywem przewodnim była chęć zabawy właśnie w taki sposób. Na ten moment aresztowano ich na 3 miesiące. Za popełnione czyny grozi im nawet do 10 lat więzienia.