18-latek wpadł do piwnicy i zaczął dźgać nożem swoich kolegów

Do wstrząsających wydarzeń doszło w piątek, dnia 3 lutego w Nowym Bytomiu. Jeden z mężczyzn w wieku 18 lat miał wpaść do piwnicy, w której 20-latek i 24-latek rąbali drewno. Wpadł on do pomieszczenia i nagle zaczął dźgać swoich kolegów za pomocą noża.

18-latek oskarżony o próbę dokonania podwójnego zabójstwa

Niewiele brakowało, aby doszło by do ogromnej tragedii. Według wstępnych ustaleń wiadomo, że 18-latek z nożem zachowywał się niemal jak w amoku. Młodszy z ranionych mężczyzn otrzymał ranę w brzuch i zdołał wydostać się z pomieszczenia. Z kolei drugi z mężczyzn otrzymał więcej ciosów nożem i jego stan wciąż jest określany jako ciężki. Sprawca zdarzenia w pewnym momencie również uciekł.

Na miejsce od razu wezwano policję. Zawiadomienie złożył 20-latek, któremu udało się uciec z piwnicy. Na miejscu pojawili się funkcjonariusze policji z Chebzia, a także kryminalni z komendy. Funkcjonariuszom szybko udało się ustalić sprawcę i namierzyć go. Napastnik znajdował się w mieszkaniu babci. Teraz za próbę podwójnego zabójstwa grozi mu nawet dożywocie.