Zapisy na IX Edycję Biegu Wiewiórki 2024 otwarte. Początek rywalizacji 16 marca

Jak co roku, z nadejściem wiosny wraca ulubiona impreza biegowa wielu – Bieg Wiewiórki. Tegoroczne zawody rozpoczną się już 16 marca. Przed nami IX edycja tego popularnego wydarzenia sportowego.

Start pierwszych zawodów zaplanowany jest na 16 marca 2024 r. Trasa biegu będzie prowadzić przez malowniczy las halembski, w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 15 z Oddziałami Integracyjnymi. Głównymi organizatorami są Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rudzie Śląskiej, prezydent miasta Michał Pierończyk oraz szkoła podstawowa numer 15.

Zawodnicy będą mieli do pokonania pętlę o długości 4200 m, którą można przebiec maksymalnie pięć razy, co daje pełen dystans 21000 m. Limit czasu na ukończenie całej trasy wynosi 2:45 h. Do dyspozycji jest także konkurencja Nordic Walking z dystansem wynoszącym maksymalnie 12,6 km (3 okrążenia). Młodsi uczestnicy, do lat 15 (rocznik 2008 i młodsi), pokonają dystans 1000 m.

Opłata startowa wynosi 30 zł dla dorosłych i 15 zł dla dzieci. W przypadku decyzji o udziale w zawodach w dniu ich odbywania, koszt wzrośnie do 45 zł dla osób dorosłych i do 25 zł dla najmłodszych.

16 marca to jedynie początek biegowej rywalizacji w tym roku. Rudzki MOSiR podał już terminy kolejnych imprez planowanych do końca sezonu biegowego. Kolejne edycje Biegu Wiewiórki odbędą się w dniach: 6 kwietnia, 18 maja, 15 czerwca, 13 lipca, 24 sierpnia, 21 września, 12 października oraz 9 listopada.

Bieg Wiewiórki jest organizowany w Rudzie Śląskiej od roku 2016 i od tamtej pory jego popularność nieustannie rośnie. Pomysł na ten cykl biegowy narodził się w głowach byłej prezydent Rudy Śląskiej – Grażyny Dziedzic oraz bylej dyrektor MOSiR Ruda Śląska – Aleksandry Poloczek. Wydarzenie przyciąga nie tylko mieszkańców Rudy Śląskiej, ale również okolicznych miast takich jak Chorzów, Katowice, Gliwice czy Świętochłowice. Jest to świetna forma aktywności dla całej rodziny – zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.