Wypadek dostawczego auta na Drogowej Trasie Średnicowej – jedna osoba ranna

W środowy poranek, 22 maja, około godziny 5:00 na ulicy Zabrzańskiej doszło do poważnego incydentu drogowego. Samochód dostawczy zjechał z Drogowej Trasy Średnicowej i runął na drzewo oraz barierki. W wyniku tego zdarzenia jedna osoba odniosła obrażenia.

Aspirant sztabowy Arkadiusz Ciozak, pełniący funkcję rzecznika prasowego Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej, poinformował, że ulica Zabrzańska jest ponownie dostępna dla ruchu drogowego. Zaznaczył również, że przypuszczalnie zaśnięcie kierowcy było główną przyczyną tego nieszczęśliwego zdarzenia.

Wypadku na ulicy Zabrzańskiej

Do incydentu z udziałem samochodu dostawczego doszło o świcie. Według raportów z rudzkiej straży pożarnej, pojazd wypadł z Drogowej Trasy Średnicowej i uderzył w drzewo oraz barierki znajdujące się przy przystanku tramwajowym na ulicy Zabrzańskiej. W wyniku tego zdarzenia jedna osoba doznała obrażeń.

Na miejscu wypadku działają dwa zespoły Państwowej Straży Pożarnej, służby medyczne i Policja. Ruch na Drogowej Trasie Średnicowej odbywa się płynnie, natomiast na ulicy Zabrzańskiej występują drobne utrudnienia.