Wybory prezydenta Rudy Śląskiej – kto otrzyma poparcie od Platformy Obywatelskiej?

O wyborach na prezydenta w Rudzie Śląskiej mówi się ostatnimi coraz więcej. Oficjalny termin oddawania głosów przez mieszkańców już niedługo, a to powoduje, że coraz mniej niewiadomych mamy w tym temacie. Znamy już osobistości, które będą kandydować w tych wyborach. Jednak wciąż nie mamy szczegółów dotyczących tego, kogo dokładnie poprą poszczególne partie polityczne. Okazuje się jednak, że ogromne szanse na otrzymanie pełnego poparcia od Platformy Obywatelskiej z Donaldem Tuskiem na czele ma Krzysztof Mejer. Są to jednak wciąż nieoficjalne informacje.

Krzysztof Mejer z poparciem od Platformy Obywatelskiej?

W ostatnim czasie temat wyborów na prezydenta w Rudzie Śląskiej poruszył nawet sam Donald Tusk. Powiedział on, że zwrócili się do niego działacze z Ruchu Samorządowego, a także senator Koalicji Obywatelskiej, a więc Zygmunt Frankiewicz. Ich zdaniem warto byłoby zbudować solidną koalicję tylko wokół jednej osoby, która będzie kandydować do wyborów prezydenckich w Rudzie Śląskiej. Tym kandydatem miałby być Krzysztof Mejer. Jak zaznacza sam Donald Tusk, dość możliwe jest to, że tak właśnie się stanie. Powiedział on, że ufa Ruchowi Samorządowemu i wsparcie w tych wyborach właśnie Krzysztofa Mejera jest jak najbardziej możliwe.

Warto również dodać, że sam Krzysztof Mejer może liczyć także na wsparcie prezydentów innych miast w regionie. Mowa tutaj m.in. o wsparciu od Piotra Kuczery z Rybnika, czy też Arkadiusza Chęcińskiego z Sosnowca. Na pewno może to być spory handicap dla tego kandydata, a gdyby Platforma Obywatelska rzeczywiście oficjalnie poparła właśnie jego, to miałby on spore szanse na zwycięstwo w wyborach.

Nie tylko Krzysztof Mejer może liczyć na poparcie Platformy Obywatelskiej

Jednak nie jest jeszcze w stu procentach pewne, że to właśnie Krzysztof Mejer uzyska poparcie od Platformy Obywatelskiej. Wszystko z powodu tego, że w obwodzie wciąż zostaje także Michał Pierończyk, który także ma wystartować w wyborach na prezydenta Rudy Śląskiej. Wydaje się więc, że należy jeszcze wstrzymać się z jakimikolwiek zapowiedziami w tym temacie do czasu, aż Platforma Obywatelska oficjalnie nie określi swojego stanowiska.