Wielkanocna niespodzianka dla pacjentów Szpitala Miejskiego od Torcida Girls

Grupa entuzjastek piłki nożnej, znana jako Torcida Girls, wraz z maskotką Rysiem Mikulkiem z Stowarzyszenia MocnoSpołeczni, odwiedziła pacjentów dwóch oddziałów Szpitala Miejskiego. Celem tej ciepłej i radosnej wizyty było dodanie blasku i optymizmu do codziennego życia na Oddziale Pediatrii i Oddziale Medycyny Paliatywnej.

Charytatywna akcja miała miejsce sobotę 30 marca, tuż przed Świętami Wielkanocnymi. Dziewczyny z Torcida Girls chciały umilić czas pacjentom, dlatego podczas wizyty wręczyły im paczki pełne słodkości i innych upominków. Wszystko to, by przynieść trochę radości zarówno pacjentom, jak i pielęgniarkom pracującym na tych oddziałach. Czas spędzony z pacjentami nie ograniczał się jedynie do rozdawania prezentów – dziewczyny z Torcida Girls także zaangażowały się w rozmowę, wprowadzając atmosferę ciepła i serdeczności.

Reakcja pacjentów była niezapomniana, a ich radość poruszyła serca dziewczyn z Torcida Girls. Dziewczyny, korzystając z okazji, przypomniały wszystkim o znaczeniu bycia blisko swoich najbliższych podczas świąt – szczególnie tych starszych, którzy szczególnie potrzebują naszej obecności i uwagi.

Grupa Torcida Girls to nie tylko wierni kibice drużyny Górnik Zabrze. To również aktywni społecznie ludzie, którzy niejednokrotnie angażują się w działania na rzecz innych. Dotychczasowe projekty grupy to między innymi organizowanie zbiórek darów dla schronisk oraz zbiórek funduszy na leczenie lub rehabilitację. Nie obce są im także eventy i wydarzenia dla mieszkańców miast w ich okolicy.