Wandale uszkodzili plac zabaw w Bykowinie

W dzielnicy Bykowina w Rudzie Śląskiej od kilku lat znajduje się plac zabaw, który umieszczony jest w obrębie większej Strefy Aktywności. Strefa została wybudowana w ramach funduszy z Budżetu Obywatelskiego. Niestety w nocy z dnia 20 na 21 lipca kamery uchwyciły grupkę młodych osób, które w niebezpieczny sposób rozłączali złączki przy piramidzie linowej. Z tego względu rodzice powinni zachować szczególną ostrożność podczas zabaw z najmłodszymi.

Rodzice, bądźcie czujni

Strefa Aktywności znajdująca się w dzielnicy Bykowina jest objęta miejskim monitoringiem. Dzięki temu udało się nagrać wandali, którzy dopuścili się niezbyt mądrego uczynku. Każdego dnia na placu zabaw w Rudzie Śląskiej przebywa mnóstwo osób. Rozkręcenie złączek podtrzymujących liny na piramidzie zabawkowej było bardzo nierozsądne. W dowolnym momencie z tego powodu mogło dojść to nieprzyjemnego w skutkach zdarzenia z udziałem najmłodszych.

Lokalne kamery na szczęście zapisały całe zajście, dzięki czemu nikomu nic się nie stało, a zabawkowa piramida z linami została już odpowiednio zabezpieczona i udostępniona do użytku.

Mieszcząca się w dzielnicy Bykowina Strefa Aktywności cieszy się dużą popularnością. W tym miejscu na rozrywkę mogą liczyć zarówno najmłodsi, jak i osoby starsze. Atrakcje są dostosowane dla osób w każdym wieku. Realizacja inwestycji została rozpoczęta w 2015 roku, a środki pochodziły z Budżetu Obywatelskiego.