Wandal z Rudy Śląskiej odpowiedzialny za zniszczenie szlabanu stanie przed sądem

Funkcjonariusze służby policyjnej operujący na terenie Halemba odnotowali sukces, zatrzymując osobę odpowiedzialną za uszkodzenia infrastruktury drogowej na ulicy Młyńskiej. Incydent miał miejsce w grudniu ostatniego roku, ale dopiero teraz udało się ustalić tożsamość sprawcy. Podejrzany to mieszkaniec miasta Ruda Śląska, któremu postawiono zarzut dewastacji cudzej własności. W przypadku wyroku skazującego, może mu grozić kara aż do 5 lat pozbawienia wolności.

Znajdujący się na posterunku w Halembie oficerowie śledczy przełamali impas w sprawie uszkodzenia szlabanu o wartości 3500 zł, które miało miejsce na ulicy Młyńskiej. Pierwotne zgłoszenie nie zawierało wielu szczegółów – wiadomo było jedynie, że akt wandalizmu mógł nastąpić pod osłoną ciemności. Jednak dzięki determinacji śledczych, udało im się dotrzeć do 21-letniego mieszkańca Rudy Śląskiej – głównego podejrzanego.

Jak wynika z zebranych przez policję dowodów, mężczyzna po porażce swojego ulubionego zespołu piłkarskiego, będąc pod wpływem alkoholu, postanowił dać upust swoim frustracjom. Młody rudzianin został oficjalnie oskarżony o zniszczenie cudzej własności, co sam przyznał. Teraz o jego przyszłości zadecyduje sąd. Oczekuje go potencjalna kara do 5 lat pozbawienia wolności, a także obowiązek pokrycia kosztów naprawy uszkodzonego szlabanu.