W sklepie spożywczym w Halembie doszło do kradzieży – zatrzymano 37-latka

Policjanci z komisariatu w Halembie, jednej z dzielnic Rudy Śląskiej, odkryli częste przypadki kradzieży towaru z lokalnego supermarketu. Podczas śledztwa przeprowadzili rozmowę z menadżerem tegoż sklepu, co potwierdziło ich wstępne przypuszczenia dotyczące sytuacji. Wszystko to zbiegło się z analizą nagrań z systemu monitoringu sklepu.

Na podstawie dokładnej analizy obrazu zgromadzonego przez kamery bezpieczeństwa, funkcjonariusze byli w stanie zidentyfikować i aresztować 37-letniego mężczyznę – mieszkańca Rudy Śląskiej. Sprawca przyznał się do zarzutów i potwierdził, że dokonał kradzieży towarów o łącznej wartości około tysiąca złotych.

Mężczyzna został postawiony przed wymiarem sprawiedliwości, gdzie usłyszał zarzuty kradzieży. Zgodnie z polskim prawem, za takie przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Co więcej, 37-latek nie miał okazji wrócić do domu po wyjściu z komisariatu, ponieważ był poszukiwany przez sąd do odbycia kary za wcześniejsze wykroczenia. W związku z tym został natychmiast przetransportowany do aresztu.