W Rudzie Śląskiej odbył się bieg Callisto x Masakrator

W ostatnią sobotę 03.07.2021 r. w Rudzie Śląskiej miał miejsce ekstremalny bieg, w którym wzięli udział jedynie najwięksi twardziele. Podczas biegu należało skupić się nie tylko na podążaniu do przodu, ale również na pokonywaniu skomplikowanych przeszkód. Jak poradzili sobie uczestnicy oraz jaka była frekwencja?

Bieg Callisto x Masakrator

Organizatorzy tej niezwykłej imprezy już na długo przed startem zachęcali wszystkich do wzięcia udziału. Wszystko za sprawą rocznicy 6-lecia sklepu CallistoShop. Uczestnicy w ramach biegu mieli do pokonania 20 przeszkód oraz 6 km do przebiegnięcia. Oprócz tego wszyscy, którzy pojawili się na linii startu mogli liczyć na wyjątkową koszulkę oraz pamiątkowy medal za włożony wysiłek po ukończeniu biegu.

Przebieg sobotniego wydarzenia

Linia startu biegu Callisto x Masakrator została ustalona na stadionie Slavii w Rudzie Śląskiej. Organizatorzy od samego początku zaznaczali, że ten bieg należy zdecydowanie zaliczyć do tych trudniejszych. Stąd też na linii startu na stadionie Slavii pojawili się sami „rzeźnicy”. Trasa biega składała się m.in. z zimnej wody, błota, piachu, stromych podbiegów, a także specjalnie przygotowanych przeszkód, jak przykładowo zasieki z drutu lub strome ścianki.

Bieg przez cały czas jego trwania był pod nadzorem sędziów. Na każdym odcinku biegu znajdowali się również wolontariusze. To oni przekazywali informacje co do sposobu pokonania danych przeszkód. W razie jakichkolwiek nieścisłości zawodnicy otrzymywali adekwatną karę. Mogło to być przykładowo 20 dodatkowych burpress lub dodatkowa pętla.

Podział zawodników na poszczególne kategorie

Oczywiście wszyscy uczestnicy biegu zostali wcześniej odpowiednio podzieleni. Organizatorzy postanowili stworzyć dwie kategorię. Mianowicie były to kategoria Elita oraz kategoria Open. Starty zawodników miały miejsce co kilka chwil. Wszyscy wystartowali w godzinach 15:00-15:45. Lista uczestników na początku biegu wynosiła ponad 200 osób, co jest dosyć zadowalającą liczbą. Organizatorzy wyznaczyli także specjalne limity, w ramach których zawodnicy musieli ukończyć bieg. Dla kategorii Elita była to 1 godzina w przypadku mężczyzn oraz 1,5 godziny w przypadku kobiet. Zawodnicy z kategorii Open musieli dotrzeć po prostu do godziny 17:15.