Upojony nastolatek szalał samochodem po wireckim osiedlu – policja przerwała jego jazdę

Już późno w niedzielny wieczór, uważny mieszkaniec Zabrza informował lokalną dwójkę policji o niebezpiecznym zachowaniu młodego kierowcy na osiedlu Wirek. 18-letni sprawca, będący pod wpływem alkoholu, poruszał się samochodem po ulicach osiedla. Za kierownicą pojazdu w stanie nietrzeźwości odpowie teraz przed sądem.

Mimo że coraz więcej osób jest świadomych skutków jazdy pod wpływem alkoholu i traktuje to jako skrajnie nieodpowiedzialne, to dla wielu ta świadomość wciąż pozostaje obca. Niestety, do tej drugiej grupy należy 18-latek, który niedawno zagrażał bezpieczeństwu mieszkańców dzielnicy Wirek w Zabrzu. Policjanci rychło udali się na miejsce zgłoszenia, aby przerwać brawurową jazdę młodego mężczyzny, który według świadka, kilka razy o mało nie spowodował kolizji z zaparkowanymi samochodami.

Po dotarciu na miejsce, policjanci szybko ustalili miejsce pobytu kierowcy. Przybyli pod adres, gdzie młody mężczyzna zatrzymał swój pojazd i wszedł do jednego z bloków. Po lokalizacji sprawcy, zaraz przystąpili do jego legitymowania.

Nastolatek, który wybrał się na odwiedziny do swojej dziewczyny, został poddany badaniu alkomatem. Wynik badania potwierdził informacje o obecności alkoholu w jego organizmie. Policjanci kontynuując czynności, przeprowadzili dodatkowe testy, które posłużą teraz jako dowód w prowadzonym postępowaniu. Młodemu mieszkańcowi Zabrza natychmiastowo zatrzymano prawo jazdy, a teraz oprócz grożącego mu wyroku, może mu także grozić sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Warto podkreślić, jak istotne jest odpowiednie reagowanie na sytuacje naruszające prawo. W tym przypadku to dzięki czujności jednego ze świadków udało się zapobiec potencjalnej tragedii. Mimo tego nie wiadomo co by się stało gdyby ten młody mężczyzna, znów wsiadł do samochodu i pojechał dalej.

Nie wolno zapominać o surowości kary za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości – grozi za to kara pozbawienia wolności, wysoka grzywna a nawet dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Nieodpowiedzialne zachowanie może oznaczać tragiczne konsekwencje, dlatego zawsze należy przemyśleć decyzję o wsiadaniu za kierownicę po spożyciu alkoholu.