Trasa N-S wzbogacona o trzy nowe tablice VMS

Jadąc trasą N-S, kierowcy mogli dostrzec nową zmianę w krajobrazie drogi. Nad jezdnią zainstalowano trzy nowoczesne tablice VMS. Wykonanie i montaż tych technologicznie zaawansowanych urządzeń kosztowało niespełna 800 tysięcy złotych.

Strategicznie rozmieszczone na trasie N-S, tablice VMS zostały umieszczone przed skrzyżowaniem z ulicą Edmunda Kokota, tuż przy ulicy Pasiecznej. Kolejna znajduje się nieopodal przejścia dla pieszych i ścieżki rowerowej, która przecina tereny ogródków działkowych w okolicy ulicy Bielszowickiej. Trzecia tablica widnieje na pasie ruchu ulicy 1 Maja, blisko skrzyżowania z ulicą Karola Gabora.

Wiceprezydent Jacek Morek podkreślił funkcjonalność nowo zamontowanych tablic: – Wizualizują one komunikaty i symbole drogowe, informacje o wypadkach, korkach, pracach drogowych czy niebezpiecznych warunkach atmosferycznych – wyjaśnia.

Niewątpliwie, dodanie tablic VMS ma korzystny wpływ na bezpieczeństwo na trasie N-S. Będą one informować kierowców o potencjalnych zagrożeniach na drodze. Inwestycja w te trzy tablice na trasie od ulicy Kokota do Bielszowickiej i 1 Maja wyniosła blisko 800 tysięcy złotych.

W międzyczasie, kontynuowane są prace nad rozbudową trasy N-S. Obecnie trwają prace nad pierwszym odcinkiem tej trasy na północ od węzła z DTŚ do ul. Magazynowej. Zadanie obejmuje budowę 600-metrowego odcinka tej ważnej arterii komunikacyjnej oraz renowację ul. Magazynowej z równoczesnym budowaniem ronda turbinowego. Prace nad tym etapem rozpoczęły się jesienią poprzedniego roku i wg umowy powinny zakończyć się po upływie 20 miesięcy. Nie są jednak realizowane w okresie zimowym, od połowy grudnia do połowy marca.