Tragiczny pożar magazynu na ulicy Piotra Skargi

Noc 27 stycznia przyniosła tragiczne zdarzenie w postaci pożaru, który strawił halę magazynową znajdującą się przy ulicy Piotra Skargi. Pomimo dramatycznych okoliczności, możemy odetchnąć z ulgą – nie odnotowano żadnych ofiar wśród osób przebywających na miejscu zdarzenia.

Do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP dotarło zgłoszenie o wybuchu pożaru tuż po północy, konkretnie o godzinie 00:20. W odpowiedzi na alarm, na miejsce natychmiast skierowano 5 zastępów straży pożarnej – zarówno JRG Ruda Śląska, jak i OSP Ruda Śląska. Po ich przybyciu, okazało się, że ogień ogarnął całą powierzchnię hali magazynowej. Budynek ten charakteryzował się imponującymi wymiarami – mierzył 70 metrów długości, 20 metrów szerokości oraz miał 3 metry wysokości.

Podczas burzliwej akcji ratunkowej, sytuacja nabrała jeszcze bardziej dramatycznego charakteru – doszło do zawalenia się dachu budynku. Mimo to, dzięki profesjonalizmowi i zaangażowaniu strażaków, udało się uniknąć ofiar w ludziach. Jak informuje Państwowa Straż Pożarna Ruda Śląska, nikt nie ucierpiał w wyniku tego tragicznego pożaru.