Tragiczna sytuacja ośmiu psów w Rudzie Śląskiej: właścicielką chorych, wychudzonych i zranionych zwierząt była 63-letnia kobieta

W jednym z mieszkań w Rudzie Śląskiej doszło do poruszającej sytuacji – policjanci Wydziału ds. Przestępczości Gospodarczej rudzkiej komendy oraz pracownicy Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami zabezpieczyli aż ósemkę psów. Zwierzęta były wychudzone, raniły się i chorowały na różne schorzenia, a ich właścicielką okazała się 63-letnia kobieta. Za swoje czyny kobieta może zostać skazana na karę do trzech lat pozbawienia wolności.

Niewłaściwe traktowanie zwierząt przez kobietę wzbudziło zgorszenie i konieczność interwencji ze strony służb porządkowych. Funkcjonariusze Wydziału ds. Przestępczości Gospodarczej policji w Rudzie Śląskiej, którzy zajmują się ochroną praw zwierząt, współpracowali z pracownikami lokalnej organizacji Fauna dbającej o dobro zwierząt. Razem, odebrali kobiecie osiem jej czworonożnych podopiecznych. Interwencja miała miejsce w miejscowości Nowy Bytom, będącej jedną z dzielnic Rudy Śląskiej.

Warunki, w których trzymane były psy, były dalekie od akceptowalnych. Zwierzęta były wychudzone, poranione i wystraszone. Nie miały dostępu do świeżej wody ani pokarmu, a pomieszczenia, w których przebywały, cechował chaos i wyczuwalny był nieprzyjemny zapach. 63-letnia właścicielka nie dbała o zdrowie swoich psów – nie szczepiła ich przez wiele lat oraz lekceważyła inne aspekty ich zdrowia. Wszystkie zwierzęta zostały przeniesione do schroniska tego samego dnia – tam zadbano o ich bezpieczeństwo i pomoc medyczną. Właścicielka psów została ukarana grzywną w wysokości 4000 złotych za zaniedbania związane ze szczepieniami. Dochodzenie w sprawie znęcania się nad zwierzętami również rozpoczęli rudzcy detektywi. Zaniedbująca kobieta może teraz zostać skazana na karę do trzech lat pozbawienia wolności.