Telefon składany – czy to model odpowiedni dla Ciebie?

Wybierając telefon składany, prawdopodobnie zależy Ci na tym, aby było to urządzenie małe i kompaktowe. W ten sposób z łatwością schowasz je do kieszeni. Warto jednak wiedzieć, że dzisiejsze składane smartfony znacząco różnią się od urządzeń, które pamiętamy sprzed niemal piętnastu lat. Czego możemy spodziewać się po nowoczesnych telefonach? I jak w tej nowej rzeczywistości odnajduje się Galaxy Z Flip5 od marki Samsung?

Jakie zalety ma rozkładany telefon?

Telefon składany ma kilka kluczowych zalet. Przede wszystkim jego rozmiar pozwala nam na jego komfortowe schowanie do kieszeni. To szczególnie ważne dla osób, które rezygnują z noszenia dodatkowych toreb czy plecaków. Istnieje obawa, że duży smartfon będzie przeszkadzał nam podczas siadania, jeżeli umieścimy go w kieszeni spodni. Tutaj łatwiej też o jego uszkodzenie, jeżeli z niej wypadnie (a jest to możliwe, gdy jego część wystaje poza wnętrze kieszeni).

Dodatkowo, w przypadku nowoczesnych telefonów, zazwyczaj mamy do dyspozycji aż dwa ekrany – jeden wewnętrzny, drugi zewnętrzny. W ten sposób możemy samodzielnie zdecydować, z którego wyświetlacza skorzystamy w dowolnym momencie.

Warto jeszcze wspomnieć o ciekawej zalecie, jaką posiada Galaxy Z Flip5 od marki Samsung. Nietypowy kształt urządzenia i możliwość jego złożenia sprawia, że robienie zdjęć selfie stało się niezwykle proste! Możemy na przykład włączyć aparat za pomocą skrótu na przednim ekranie.

Czy składany smartfon może być dla Ciebie odpowiedni?

Jeżeli zastanawiasz się, czy składany smartfon może być dla Ciebie dobrym wyborem, warto dokładnie przyjrzeć się wymienionym wyżej zaletom. Tak naprawdę jest to urządzenie wielofunkcyjne i ponadczasowe. Sprawdzi się zarówno w pracy, jak i w czasie wolnym. To Ty decydujesz, w jaki sposób chcesz z niego korzystać. Na przykładzie Galaxy Z Flip5 od marki Samsung doskonale widać, że niewielkie rozmiary telefonu to tylko jedna z wielu zalet!

Jaki składany telefon Samsung wybrać?

Teraz już wiesz, że rozkładany telefon znajdziesz również w ofercie marki Samsung. To wspominany, nowoczesny smartfon Galaxy Z Flip5. Urządzenie to posiada aż dwa ekrany. Wariant zewnętrzny ma 3,4-cala. Wyświetlacz ten możesz personalizować według własnych potrzeb, dzięki czemu telefon będzie odpowiadał Twoim wymaganiom.

Ale możliwość złożenia i rozłożenia smartfonu to nie jedyne, czego możesz spodziewać się po Galaxy Z Flip5 od marki Samsung. To również wytrzymała bateria oraz potężny procesor Snapdragon® 8 Gen 2, który pozwala doświadczyć płynniejszej grafiki, a to za sprawą sztucznej inteligencji. Składany telefon Samsung posiada zupełnie nowy Panel trybu Flex*. Proste w obsłudze sterowanie to bez wątpienia ważna zaleta.

Warto zwrócić też uwagę na design (i dostępne w ofercie kolory) oraz jakość obudowy. Galaxy Z Flip5 to składany wariant smartfonu z wytrzymałą, pancerną obudową Armor Aluminum**. Dodatkowo mamy tutaj trwałą konstrukcję zawiasów Flex z dwoma szynami.

* Opcja Panel typu Flex musi być włączony w ustawieniach urządzenia, aby panel mógł być używany z zainstalowanymi aplikacjami, w tym z aplikacjami innych firm. Lista obsługiwanych aplikacji znajduje się w ustawieniach Flex Mode Panel w menu ustawień urządzenia. Można ukryć go lub rozwinąć jednym naciśnięciem przycisku.

** Ramka nie zawiera przycisków głośności i przycisków bocznych ani tacki karty SIM.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.