Szpital Miejski w Rudzie Śląskiej otrzymał nowy sprzęt i aparaturę

Poprzez wsparcie Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych udało się zorganizować nowy sprzęt i aparaturę medyczną dla Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej. Dzięki temu w lokalnym szpitalu pojawią się m.in. nowe defibrylatory oraz aparaty RTG. Jak podano do informacji publicznej, dofinansowanie rudzkiego szpitala możliwe było dzięki projektowi „Realizacja przez Agencję Rządową Strategicznych Rezerw działań, których celem jest przeciwdziałanie, zwalczanie i zapobieganie wirusom przez lecznicze podmioty z terenu województwa śląskiego. Projekt ten otrzymał dofinansowanie o wartości prawie 60 milionów złotych. Aż około 50 milionów złotych pochodzi ze środków należących do EFRR.

Co dokładnie zostanie zakupiona na rzecz projektu?

W ramach realizacji powyżej wymienionego projektu wiele placówek z terenu województwa śląskiego otrzyma wiele nowych rzeczy. Mowa tutaj przede wszystkim o sprzęcie i aparaturze medycznej. Jednak oprócz tego dostarczone do szpitali zostaną środki do dezynfekcji, sprzęt do dezynfekcji, wyposażenie budowlane i obiektowe, wyposażenie laboratoriów oraz środki indywidualnej ochrony. Z kolei co dokładnie trafi do Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej?

Sprzęt medyczny i aparatura medyczna dla Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej

Jeśli chodzi o Szpital Miejski w Rudzie Śląskiej, to placówka otrzyma sprzęt medyczny i aparaturę medyczną o łącznej wartości blisko 850 tysięcy złotych. Oczywiście jak już wiemy, wszystko zostanie przekazane w ramach projektu POIŚ. W skład przekazanego sprzętu medycznego i aparatury medycznej wchodzą m.in.: aparat RTG, aparat USG, defibrylator kliniczny, aparat do znieczulenia, kombinezony ochronne w różnych rozmiarach, elektrody do defibrylatora klinicznego, maski ochronne i półmaski typu FFP2 i FFP3, ochraniacze na buty, rękawiczki jednorazowe w różnych rozmiarach.