Strajk pracowników firmy Gimplast

W firmie Gimplast w Sosnowcu rozpoczął się strajk pracowników.

Całe wydarzenie związane ze strajkiem rozpoczęło się już dzisiaj o godzinie 6:00 rano. Jak nie wiadomo o co chodzi, to zapewne chodzi o pieniądze i tak też jest w tym przypadku. Strajk skończy się w momencie, gdy pracodawca wykaże się chęcią podpisania podwyżek dla pracowników. Jak widać pracownicy są zgrani i jednogłośni i czynnie biorą udział w dzisiejszym strajku. Nie przeszkadzają im także niekorzystne warunki pogodowe.

Jak się okazuje poniedziałek stał się dla pracowników firmy Gimplast w Sosnowcu inny niż dotychczas, ponieważ zamiast rozpocząć się pracą na pierwszej zmianie rozpoczął się strajkiem. Pracownicy stoją w deszczu i czekają na rozmowę z pracodawcą. Nie wiadomo czy uda im się wskórać zamierzony efekt, ponieważ pracodawca jest nieugięty i dość uparty w swoich postanowieniach, a jak widać mija już kolejna godzina.

Protestujący chcieliby, aby w firmie Gimplast ( dostawca tworzyw sztucznych), której są obecnie pracownikami  wprowadzono dodatek stażowy, oraz podwyższono dotychczasowe wynagrodzenie o 350 zł. brutto.

Na chwilę obecną firma Gimplast zatrudnia 150 osób. Niestety największym problemem w spółce jest brak komunikacji z pracodawcą. Praca nie należy do łatwych, lekkich i przyjemnych, a wynagrodzenie jak twierdzą sami protestujący jest śmieszne i wciąż oscyluje w granicach najniższej krajowej, a ceny i potrzeby życia codziennego są coraz wyższe, szczególnie w przypadku, gdy w fabryce zatrudniony jest ojciec, który np. utrzymuje całą rodzinę. Miejmy nadzieję, ze pracownikom uda się uzyskać jakąkolwiek formę dialogu z pracodawcą w tym zakresie, bo jak powszechnie wiadomo to właśnie rozmowa jest podstawą każdej relacji międzyludzkiej.