Specjalne oznaczenia dla liściowych kopców służących jako schronienie dla jeży

Jeże, które swoje schronienia znajdują w stertach liści, szczególnie podczas jesieni, stają się narażone na niebezpieczeństwo kiedy liście te są zebrane i usunięte. MPGM TBS na Bykowinie postanowiło wesprzeć te małe stworzenia przez umieszczenie specjalnie przygotowanych tabliczek w pobliżu takich kopczyków. Celem jest zwrócenie uwagi ludzi na to miejsce i ochronę jeży tam mieszkających. Lokalna radna, zachęca do zgłaszania obszarów, które są ulubionym miejscem tych małych zwierząt, aby można było postawić więcej takich informacyjnych tabliczek.

Na Bykowinie, w miejscach gdzie jeże aktywnie poszukują schronienia w liściastych stertach, pojawiły się tabliczki z hasłem „Tu nie wygrabiamy, zostawiamy liście dla małych mieszkańców Bykowiny”. Chodzi tu oczywiście o jeże, które korzystają z tych liści jako schronienia. Niestety, podczas zbierania i usuwania liści, wiele z nich ginie. Dlatego też coraz więcej uwagi poświęca się ochronie tych uroczych stworzeń. Te tabliczki zostały przygotowane przez MPGM TBS, a jak zapewnia radna Ewa Chmielewska, podobne działania dotyczące liściowych kompostów planuje Rudzka Spółdzielnia Mieszkaniowa.

Radna Chmielewska wyraża nadzieję, że takich tabliczek pojawi się jeszcze więcej. Prosi internautów o wskazanie miejsc, które są ulubionymi siedliskami jeży. Ma zamiar zabiegać o to, aby inne administracje utworzyły dodatkowe schronienia dla jeży w formie kopczyków liści. Zachęca do dzielenia się swoimi propozycjami na ten temat!