Sierżant sztabowy Mateusz Pandzioch z rudzkiej komendy spotkał się z seniorami w Orzegowie

W minioną środę doszło do spotkania profilaktycznego między sierżantem sztabowym Mateuszem Pandziochem z jednostki policji w Rudzie Śląskiej a starszymi mieszkańcami terenowego koła nr 4 w Orzegowie. Celem tego spotkania było przypomnienie seniorom o kampanii o nazwie #ZnamTeNumery i rozmowa na temat bezpieczeństwa, zwłaszcza na drogach.

Pandzioch spotkał się z seniorami aby utrwalić w ich pamięci zasady kampanii #ZnamTeNumery. Kampania ta ma na celu ochronę starszych osób przed wszelkimi formami oszustw, które mogłyby spowodować szkodę. W trakcie spotkania omówiono również kwestię bezpieczeństwa na drogach, ze szczególnym naciskiem na bezpieczne korzystanie z przejść dla pieszych. Seniorzy zdobyli cenną wiedzę, że ograniczone zaufanie do innych uczestników ruchu drogowego może znacząco wpłynąć na ich bezpieczeństwo.

Kluczowym elementem spotkania była prezentacja Rudzkiej Koperty Życia. Jest to zestaw przechowywany w lodówce, zawierający informacje o stanie zdrowia osoby, o lekach, które zażywa oraz o kontaktach do najbliższych. W sytuacji nagłego zdarzenia medycznego, koperta ta może uratować życie, gdyż dzięki zawartym w niej informacjom, służby medyczne będą miały pełną wiedzę o stanie zdrowia pacjenta i terapii, jaką stosuje.