Rudzki Jarmark Świąteczny 2023: Entuzjastyczna zapowiedź programu pełnego atrakcji

Impreza świąteczna roku, Rudzki Jarmark Świąteczny, ma na celu zapełnić mieszkańców miasta radosnym nastrojem i entuzjazmem. Koncerty wykonawców z regionu śląskiego, zajęcia artystyczne, Świąteczny Konwój Radia Zet, darmowa karuzela oraz pokazy talentów dzieci i młodzieży to tylko niektóre z wydarzeń, które czekają na odwiedzających. Najważniejsze jest jednak spotkanie ze św. Mikołajem. Impreza odbędzie się na Placu Jana Pawła II, począwszy od 7 grudnia (czwartek), a kończąc 10 grudnia (niedziela).

Prezydent Rudy Śląskiej, Michał Pierończyk, serdecznie zachęca wszystkich do wzięcia udziału w Rudzkim Jarmarku Świątecznym. Podczas czterodniowego świętowania goście będą mogli skorzystać z oferty 20 domków handlowych, które sprzedają unikatowe ozdoby i dekoracje świąteczne oraz regionalne potrawy. Stoiska będą otwarte codziennie od 14:00 do 20:00. Krzysztof Piecha, naczelnik Wydziału Kultury, Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta, zapewnia też, że dla najmłodszych przygotowano wiele atrakcji.

Przygotowany bogaty program artystyczny ma na celu umilić czas podczas jarmarku. Dzieci będą miały również codzienną okazję do spotkania ze świętym Mikołajem, który będzie obdarowywał je słodyczami. Impreza poprzedzona będzie tradycyjnym Biegiem Mikołajów, organizowanym przez MOSiR Ruda Śląska.

Dzień przed rozpoczęciem jarmarku, 6 grudnia, odbędzie się charytatywny Bieg Mikołajów. Dochód z biegu zostanie przeznaczony na leczenie, rehabilitację oraz sprzęt medyczny dla bliźniaków Piotrusia i Maciusia.